Echipa de majorete din Bailesti a obtinut un nou succes

Echipa de majorete a Scolii cu clasele I-VIII nr. 5 „Av. Petre Ivanovici”, pregatita de d-na profesor Ciontu Verginica si coregraf Mitrache Carmen a obtinut locul II la sectiunea Pompon, juniori la Cupa Romaniei la Majorete desfasurata pe 12.11.2011 la Blaj.
Multumim d-lui primar Costel Pistritu, fam. Giurcan, Casei de Cultura „Amza Pellea” si sponsorilor: M&G Farm S.R.L., S.C. Romcim Impex S.R.L., S.C. Legabris S.R.L., S.C. Voiauditor Exim S.R.L., S.C. Alin & Mihai S.R.L., S.C. 4M-Oil &Co S.R.L., S.C. Azalis S.R.L. pentru sprijinul pe care ni l-au acordat.

ORDINEA DE INTRARE IN CONCURS

SECTIUNEA ACCESORII SOLO
Copii
1. SEULEANU ILINCA, Mondo Dance,Bucuresti
2. TOTH PAL ESTER, Club Sportiv Mistral, Arad
3. NASTASE ANA MARIA, Mondo Dance, Bucuresti

Cadeti
1. RADU IOANA, Mondo Dance,Bucuresti
2. DUMITRASCU ANDREEA, Mondo Dance,Bucuresti
3. ROTARU MIRUNA, Gimn Star, Blaj
4. TOMESCU IOANA, Mondo Dance, Bucuresti

Juniori
1. OPREA ANDREEA, Mondo Dance, Bucuresti
2. GHEORGHE ANCA, Mondo Dance, Bucuresti
3. DRAGOMIR MIRUNA, Colegiul National Ferdinand I, Bacau.
4. FUNDEANU ANDREEA, Mondo Dance, Bucuresti
5. EFTENOIU ALEXANDRA, Colegiul National Cetate, Deva

SECTIUNEA RYTHMIC TWIRL
1. CRISAN MALINA, Gimn Star, Blaj
2. HARISTIADE DARIA, Club Sportiv Mistral, Arad
3. SABO NIKOLETTA, Colegiul National Cetate, Deva
4. POGAN LAURA, Mistique, Oradea
5. VELCELEAN DAIANA, Colegiul National Cetate, Deva

SECTIUNEA GRUPURI DE PARADA MARS
1. CLUB SPORTIV MISTRAL, Arad
2. GIMN STAR, Blaj

SECTIUNEA GRUP ACCESORII
1. SCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.10, Satu Mare
2. MONDO DANCE, Bucuresti

SECTIUNEA X STRUTTING
Copii
1. MIHALI EVA, Scoala Gen. Nr. 5, Arad
2. HOSSZU BERNADETT, Club Sportiv Mistral,Arad
3. GALEA GEORGIANA, Scoala Gen. Nr. 5, Arad
4. NASCU DAVINA, Club Sportiv Mistral,Arad

Cadeti
1. BALA BIANCA, Scoala Gen. Nr. 5, Arad
2. MORARIU ADINA,Gimn Star, Blaj
3. VARGA REBECA, Club Sportiv Mistral,Arad

Juniori
1. OPREA ANDREEA, Mondo Dance, Bucuresti
2. HUDEC MARTINA, Club Sportiv Mistral, Arad
3. EFTENOIU ALEXANDRA, Colegiul National Cetate, Deva
4. GRECIU CARMEN, Mondo Dance, Bucuresti
5. SURDUK NICOLETA, Colegiul National Cetate, Deva

SECTIUNEA EXHIBITION
1. MONDO DANCE, BUCURESTI (cadeti)
2. SCOALA GEN. NR. 5, ARAD
3. MONDO DANCE, BUCURESTI (copii)

SECTIUNEA ACCESORII DUO
Juniori
1. POGAN LAURA si FIKO GRETA – Mistique, Oradea
2. BOITOR TIMEA si COMSA ANTONIA – Gimn Star, Blaj
3. GHEORGHE ANCA si FUNDEANU ANDREEA – Mondo Dance, Bucuresti
4. VELCELEAN DAIANA si SABO NIKOLETTA – Colegiul National Cetate, Deva

Cadeti
1. NEACSU DAVINA si RADU IOANA – Mondo Dance, Bucuresti
2. COCIUBAN BEATRICE si MIHALI EVA – Scoala Gen. Nr. 5, Arad

SECTIUNEA POM PON
Cadeti
1. SCOALA GEORGE TOPARCEANU, MIOVENI
2. LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU, ORADEA
3. SCOALA CU CLASELE I-VIII, TOMA COCISIU, BLAJ
4. FUNDATIA JUDETEANA PENTRU TINERET OLT, SLATINA
5. MONDO DANCE, BUCURESTI
6. SCOALA GEN. NR. 5, ARAD

Juniori
1. ASOCIATIA SPORTIVA ZORILE, GRUMAZESTI
2. CLUB SPORTIV MISTRAL, ARAD
3. LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU, ORADEA
4. SCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.5, PETRE IVANOVICI, BAILESTI
5. GIMN STAR, BLAJ

Seniori
1. COLEGIUL NATIONAL FERDINAND I, BACAU
2. COLEGIUL NATIONAL RADU GRECEANU, SLATINA
3. MONDO DANCE, BUCURESTI

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

 

Foto Titus Giurcan

5 Comentarii

  1. Andra

    Cand se pun pozele de ieri de la primarie ?

  2. CIMPEAN FLORIANA

    poate sa-mi dea cineva adresa de e-mail a d-nei prof. ciontu verginica?va multumesc

  3. Zaibar

    Pozele de la Primarie le voi pune asta seara (20 nov).

  4. mno

    Bianca Mozara e cea mai frumoasa de acolo si cea mai talentata!bv Bie!:>:d<

  5. Anda

    ce mi-am placut la BLAJ!!!!!!!!!!!

Comentezi?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.