Arhiva lunii: iunie 2015
Trecute, fix – Admiterea la liceele din Băileşti
![](https://blog.zaibar.ro/wp-content/uploads/2015/06/trecute-fix-admitere.jpg)
Tema emisiunii „Trecute, Fix” din această săptămână este abordează aspecte privind oferta şcolară pentru învăţământul preuniversitar, în Băileşti.
Invitații emisiunii: Floarea Țuncu şi Angela Staicu, cadre didactice la Liceul Tehnologic „Ștefan Anghel” – Băilești, Iulia Durac consilier pshico-peagogic și Gabriel Tica,…
Citeste mai mult
Băileştenii, în elita handbalului – Video
![](https://blog.zaibar.ro/wp-content/uploads/2015/06/handbal-bailesti.jpg)
Echipa masculină de handbal CSM Progresul Băileşti, singura formaţie din Oltenia calificată la turneul final al Campionatului Naţional al juniorilor 3 de la Turda, a cucerit medalia de argint. Florin Duinea, directorul clubului CSM Progresul Băileşti, şi Ioana Lupu, antrenoarea…
Citeste mai mult