ÎPS Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei a oficiat Sfânta Liturghie, de Sfântul Gheorghe, la Băileşti
![](https://blog.zaibar.ro/wp-content/uploads/2017/04/sfantul-gheorghe-bailesti-2017-mitropolit-47.jpg)
Cu ocazia zilei „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” protectorul municipiului Băileşti, Sfânta Liturghie a fost oficiată pentru a 6-a oară consecutiv, în Băileşti, de către ÎPS Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, alături de un sobor de preoţi şi diaconi.
Slujba…
Citeste mai mult